Blog

Jak se do lesa volá…

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Přísloví, které si našlo své čestné místo a patří mezi jedno z nejvíce používaných. Nejčastěji se používá v negativním slova smyslu, ale já si ho převzala v tom pozitivním. Co člověk v dobrém dělá, jednou se mu vrátí. Možná to “jednou” bude trvat dlouho,  ale přijde to.

Asi si říkáte, proč na FOOD blog tahám zrovna toto přísloví. Co to má co společného s jídlem. Jak už jsem psala na Facebooku, dostala jsem spoustu krásných zpráv, ve kterých mi chválíte texty před jednotlivými kapitolami v kuchařce. A že bych měla víc psát. A protože mě psaní baví a honí se mi hlavou spousta myšlenek, tak jsem se rozhodla, že kromě recenzí a tipů budu nově přidávat i články. Články, které se ale vždy budou točit hlavně okolo jídla, kuchyně a rodiny. A s ohledem na konec ankety Food blog roku 2017 se mi hodí toto téma…

Fotky jsou mimochodem ilustrační, fotila jsem si je během jedné nedělní vycházky v lese, ale je tam ten les :-)

IMG_9754

Hele, ty už nejsi v TOP 10, to je blbý co?

Není! V anketě Food blog roku 2017  jsem se umístila na krásném 17. místě. Ta 17 mi byla loni osudná, tak se to docela hodí :-)

Ano, někteří jsou zvyklí na to, že se objevuji v TOP 10, ale už málokdo si uvědomuje, jaký je to úspěch se na takové úrovni držet tak dlouho. A pro mě to začalo být svým způsobem až skličující. Hlídat si všechny ty ankety, sdílet mezi fanoušky hlasování, prosit o jejich hlas, zavděčit se co nejvíce lidem. Z dlouhodobého hlediska se to nedá. Navíc když člověk chodí do práce a má na starost kupu dalších věcí a projektů, tak je to o to těžší. I proto jsem třeba nepotvrdila účast v anketě Mamablog roku. Ale moc si vážím toho, že mě odborná porota z 250 fungujících food blogů zařadila do finálové 55 a vy, moji fanoušci, jste mě svými hlasy poslali na 17. místo! A já vám za to moc děkuji!

Co se týče samotných výsledků, možná se to nehodí, ale já byla vždy upřímná – tak mě trochu překvapilo, že opět vyhrála My Cooking Diary, i když za rok 2017 (a i 2018) nebyla tak aktivní. Pracovala na kuchařce, cestovala, hodně se to podepsalo na neaktivitě na blogu, a proto, kdyby bylo hlasování objektivní a fér, tak by vyhrál někdo jiný. Třeba Cat & Cook nebo druhá Paleosnadno, také P&G Foodies by si první příčku zasloužili. Ale je to spíš o oblíbenosti a počtu fanoušků, takže jsou výsledky takové, jaké jsou :-) a jsem moc ráda, že se na předních místech objevují relativně nové tváře, které svým blogem skutečně žijí.

IMG_9757

Když jsem kdysi začínala psát blog, nikdy jsem takové ankety neřešila. Neřešila jsem ani to, jestli se dá blogem vydělávat. Tehdy jsem jen obrazně řečeno volala do lesa. A po x letech práce se z lesa začala vracet reakce na tu moji práci. Ono to tak ale funguje všude. Jen si dnes mnozí myslí, že to jde nějak obejít a zkrátit si cestu. A u toho třeba podvádět, být nepřející, pomlouvat, zkoušet různé finty… Já to zkouším raději tou pomalejší, poctivou cestou.

Takže co tím chce básník říct? Že mě už v anketách asi tolik neuvidíte, respektive většinou tam blog někdo nominuje, ale už to nebudu tolik zviditelňovat. Pro mě je nejlepší zpětnou vazbou to, že mi píšete komentáře u příspěvků, zprávy, e-maily, a že si kupujete moji kuchařku. A hlavně to, že vám podle mých receptů chutná. :-)

IMG_9762 IMG_9764 IMG_9767 IMG_9768 IMG_9771 IMG_9773

Kategorie

Autor

Gabi

Sdílení & Tisk

Dejte vědět svým přátelům...